Vi er normalt ret large med vores hotel ophold, men det her var ikke hvad vi havde set frem til. Vi endte med at tjekke ud ca 12 timer efter vi havde tjekket ind (vi havde booket 2 overnatninger) Gaden hotellet ligger på, var super ubehagelig. Der boede en hjemløs lige ved døren, hvor vi var ved at falde over hans sko. Der var flere påvirkede mennesker (endda nogle der stod og fixede lige ved siden af på åben gade) - vi blev forfulgt hen til døren og kaldt på af nogen af disse personer, som gjorde det virkelig ubehageligt.
På selve værelset, var det tydeligt at det var slidt (hvilket er fair) - men der var skimmelsvamp i badet og toilettet skyllede ikke ordentlig ud medmindre man trykkede 2-3 gange.
Der står at det er lydisolerede værelser, hvilket ikke passer. Vi kunne tydeligt høre dem på de andre værelser, både snakken, snorken, toiletbesøg og da de gik i bad.
Om natten fik jeg slet ikke sovet på grund af alt den rumsteren + de førnævnte personer på gaden råbte og skreg ude foran meget af natten. Personalet burde måske gå ud og bede dem dæmpe sig?
Vi var meget i tvivl om vi skulle blive på hotellet selvom vi følte os super utrygge, men endte med at køre hjem. :-(